Дзвоніть

(050) 42 42 581
(068) 700 00 89

Адреса

Київ, Полеська, 5
Харків, Каштанова, 14

Графік роботи

пн-пт: 08.30 - 17.30

21. 10. 2023   ·   Комментарии: 0   ·

Переваги та недоліки різних типів дерева для терасної дошки

Переваги та недоліки різних типів дерева для терасної дошки

Що може бути кращим за відпочинок на терасі в теплий літній день? Відпочивати на терасі… з дерева! Пропозиція терасних дощок широка й різноманітна. Тому, перш ніж замовляти конкретний товар, варто замислитися, чого ми від нього чекаємо. Окремі види різняться не тільки за ціною, а й за зовнішнім виглядом і властивостями. У нас є вибір не тільки з місцевих або екзотичних порід дерева, а й з термодеревини та композитних плит. Яка дошка буде найкращою? Безумовно та, яка найкраще відповідає нашим потребам. Давайте познайомимося з їхніми перевагами!

Дерев’яна тераса

Дерев’яна тераса – міцна та ефективна конструкція. Він вписується в будь-який будинок і одночасно є його функціональним продовженням. Він легко поєднується з іншими елементами саду, а можливості оформлення з дерева безмежні. На відміну від плитки, він приємний на дотик, влітку не нагрівається (восени не остигає). Завдяки цьому ми можемо вільно ходити по ньому босоніж. Крім того, деревина поглинає падіння, тому безпечніша для дітей. Вічна краса та функціональність роблять дерево улюбленим матеріалом для тераси.

Деревина для тераси має бути міцною, стабільною за розмірами та стійкою до навантажень. Тому великою популярністю користуються екзотичні види з далекої Азії, Південної Америки та сибірський різновид модрини. Вони гордо витримують несприятливі погодні умови, більш стійкі до експлуатації та механічних пошкоджень. Вони поєднують у собі міцність, елегантний зовнішній вигляд, унікальний характер і текстуру.

Екзотичне дерево – найміцніший вибір в українських кліматичних і погодних умовах. По-перше, його біологічна стійкість дуже висока. Навіть якщо знехтувати чищенням і доглядом, це не матиме значного впливу на її термін служби, а тільки на її естетику, тому що поверхня тераси потьмяніє.

Bangkirai

Народжується з екзотичної Південної Азії і має відмінну стійкість до погодних умов, давно відомі в Європі. Колір варіюється від світло-коричневого до червонуватого, залежно від дошки. Його відрізняє невидимий деревний візерунок.

Ipe

Дуже міцний, стабільний за розміром і стійкий до навантажень тип деревини. Ця південноамериканська деревина у свіжому вигляді має світло-коричневий або світло-жовтувато-зелений колір і поступово темніє до темно-коричневого або оливкового кольору. Кольори дощок різняться, спільний знаменник – невелика кількість вузлів.

Кумару

Родом із Південної Америки. Це один із найміцніших і найдовговічніших видів екзотичної деревини. Він має матовий вигляд, колір варіюється від шоколадного до червонувато-коричневого. Цей тип деревини вкритий щільним хвилястим візерунком зі щільно розташованими волокнами.

Массарандуба

Це одна з найміцніших і твердих порід деревини на ринку. Завдяки неймовірній міцності вони використовувалися в суднобудуванні. Сліпучий темно-червоний колір і дрібна зернистість перетворюють терасу на витвір мистецтва.

Kempas

Цегляно-червоний сорт з Індонезії, що вирізняється твердістю, високою стійкістю до стирання та природною стійкістю до грибків і мікроорганізмів.

Тик

Один із найпопулярніших видів деревини, що вражає своєю міцністю. У ньому велика кількість маслянистих речовин і кремнієвої кислоти, завдяки чому він не вбирає воду і стійкий до зовнішніх факторів.

Модрина сибірська

Ароматні та міцні породи деревини хвойних порід, стійкі до механічних пошкоджень і стирання. Завдяки високому вмісту смоли він добре пристосований до погодних умов. Низьке водопоглинання дозволяє не просочувати його.

Сосна

Класична польська маршрутна дошка. Смола, що міститься в деревині, робить сосну довговічною, але в сирому вигляді її необхідно захистити відповідним просоченням. Шанувальники дерева оцінять його незвичайний характер, що досягається за рахунок однорідних кольорів і цікавої структури волокон.

Ялина

ЄЇ характерні риси – невеликі сучки і невелика кількість бульбашок смоли. Має кремово-білий колір зі світло-жовтими відтінками. З ним дуже легко працювати і фарбувати. При використанні на відкритому повітрі потребує просочення.

Терасні дошки можна встановити кількома способами. Найбільш популярна традиційна збірка сталевими гвинтами. Надійний і перевірений спосіб монтажу, що виконується свердлом з фрезою, щоб голівка гвинта не виступала над поверхнею тераси.

Якщо нас не влаштовують гвинти, ми можемо вибрати будь-яку з прихованих систем кріплення. Такі системи кріплення використовують кріпильні шурупи знизу або в невидимій частині терасної дошки.

Вони поділяються на дві групи, залежно від способу оздоблення дощок: монтаж за допомогою затискачів для дощок із профільованими пазами або монтаж за допомогою універсальних затискачів для дощок без пазів.

Для встановлення дощок з екзотичних порід дерева будуть рекомендовані з’єднувачі із загартованої нержавіючої сталі. Таким чином ми не пошкоджуємо верхню і бічну частину терасної дошки, уникаючи відколів і ризику корозії шурупів. Ба більше, дошки вентилюються знизу і не стикаються з вологою землею.

Умова, яка має бути дотримана, – це відповідна, не надто велика відстань між балками, до яких кріпитимуться дошки, щоб дерево не розгойдувалося.

Подобається пам’ятати, що волога земля – це волога земля.

Помніть, що вологість і дерев’яна тераса не йдуть рука об руку. Тому важливо правильно підготувати основу. Для цього ми рекомендуємо жовтий пісок, але ми не радимо використовувати чорнозем.

Ухил (2%) необхідний, щоб вода могла стікати безперешкодно. Також варто подумати про гумові подушки, завдяки яким балки матимуть обмежений контакт із землею.

Ми рекомендуємо балки з тієї самої породи, що й терасні дошки, або навіть із більш щільної деревини. На рифлених дошках є канавки, які відводять воду і запобігають ковзанню при намоканні дощок. Вибираючи деревину для тераси, також звертайте увагу на її природну біологічну стійкість.

Хоча деякі породи екзотичної деревини не потребують просочення, варто покрити їх олією, щоб вони не посивіли від сонця. Дерев’яна тераса, що правильно збереглася, – прикраса будь-якої ділянки і саду, яка довгі роки буде радувати своїм благородним виглядом.

Термодошка

Якщо ви не хочете купувати екзотичне дерево або воно для вас дороге з низки причин, зверніть увагу на термічно оброблені сорти, їхня купівля багаторазово окупиться в процесі використання. Також ви скоротите обсяг робіт з технічного обслуговування та догляду. Термодеревина – гарантія комфортного використання на довгі роки.

Термізація, тобто термічна обробка деревини, змінює структуру целюлози, а значить, і її якісні параметри. Сам процес повністю екологічний. Деревина піддається впливу високих температур без використання хімікатів. У результаті він вирізняється найвищим класом міцності. Стійкий до погодних умов і біологічного розкладання. Завдяки зниженню вологості забезпечує зразкову стабільність розмірів.

Пом’ятайте, що тільки правильно виконана термалізація гарантує вищевказані властивості. Важливо, щоб процес проходив в анаеробних умовах. Ось чому варто покластися на авторитетних і перевірених виробників, які від початку до кінця дотримуються правильних параметрів теплоізоляції.

Теплоізольовані плити також не містять смол, що ефективно запобігає протіканню. При цьому збільшується їхня крихкість, тому їх не можна використовувати як конструктивні елементи. Що стосується невидимих монтажних систем, ми особливо рекомендуємо системи, оснащені карбоновими елементами. Як і у випадку з традиційним цукром, целюлоза також карамелізується, і деревина набуває нового відтінку – від медового до шоколадного. Однак він схильний до патенування. Тому для збереження красивого кольору коньяку ми рекомендуємо використовувати фарбувальну олію.

Завдяки термообробці деревина сосни набуває параметрів, що дозволяють використовувати її для зовнішніх робіт. Він зберігає яскравий контрастний візерунок необробленої соснової деревини з помітними сучками. Має вишуканий теплий карамельний колір. Крім смоли, при термізації дерева виключаються сполуки, що виділяють формальдегід, що робить його безпечним і екологічно чистим.

 

Rate this post

У ВАС Є ПРОЕКТ ДЛЯ НАС? ДЗВОНІТЬ НАМ ЗАРАЗ АБО ВІДПРАВТЕ НАМ ПОВІДОМЛЕННЯ