Дзвоніть

(050) 42 42 581
(068) 700 00 89

Адреса

Київ, Полеська, 5
Харків, Каштанова, 14

Графік роботи

пн-пт: 08.30 - 17.30

17. 10. 2021   ·   Комментарии: 0   ·

Термодерево, як правильно вибрати?

Термодерево, як правильно вибрати?

Плануючи будівництво тераси, альтанки або оздоблення фасаду натуральним деревом, ми враховуємо його довговічність і стійкість до зовнішніх чинників. Природним вибором в таких випадках здається деревина екзотичних порід або сибірська модрина.

Місцеві види набагато гірше в порівнянні з ними – але тільки до тих пір, поки ми не подумаємо про необробленої деревини. Термо дошки з сосни, бука або ясена за параметрами не відрізняються від екзотичних родичів.

Термізація, тобто термічна обробка деревини, змінює структуру целюлози (цукрів, що містяться в деревині), надаючи їй абсолютно нові якісні параметри.

Місцеві сорти деревини стають більш стійкими до води і вологи, а також до біологічної деградації. У процесі також видаляється смола, що гарантує, що використовуються термопласти НЕ будуть схильні до утворення протікають загорянь смоли. Як і традиційний цукор, целюлоза також карамелізіруется, що означає, що деревина набуває нового теплий відтінок від медового до шоколадного залежно від породи.

Процес термічної модифікації деревини – винахід далеко не сучасне. Метод зміцнення деревини шляхом впливу на неї високих температур прийшов з Фінляндії і був відомий з часів вікінгів.

Сам процес термоформования повністю екологічний – деревина піддається впливу високих температур (від 160 до 230 ° C) в безпосередній близькості від водяної пари без додавання хімікатів.

Термін служби складає від 48 до 96 годин, але тільки належна термічна обробка (більше 70 годин) може гарантувати якість деревини на довгі роки, тому термірованное дерево потрібно купувати тільки у перевірених постачальників, таких як Екофорест.

В результаті термічної обробки деревина набуває нових властивостей: підвищену стійкість до мінливих погодних умов, стійкість до біологічного розкладання, що викликається грибками, цвіллю і шкідниками, а також значно більшу стабільність розмірів за рахунок зниження вологості до декількох відсотків.

Важливо відзначити, що особливо при застосуванні в фасадах, параметри теплоізоляції збільшуються при одночасному зниженні питомої ваги (ваги) деревини. Також знижується ризик утворення напружень.

Однак це не означає, що термічна обробка усуває всі дефекти деревини. В процесі термічної обробки збільшується її крихкість і крихкість, тому термодревесина не повинна використовуватися в якості конструктивних елементів.

Крім того, слід зазначити, що термодревесина менш стійка до УФ-променів. Незважаючи на те, що в процесі обробки дошки набувають неповторний колір і однорідну забарвлення по всьому перетину, незахищені легко патинують, змінюючи свій зовнішній вигляд.

термососна

Сосна – це продукт, який охоче використовують в інтер’єрі завдяки її теплого відтінку і яскравому контрастному малюнку необробленої деревини з характерними сучками.

Однак цей вид надзвичайно вразливий для будь-яких погодних умов і биоразложения, тому навіть при виключно систематичного догляду його використання на фасаді або терасі може обернутися розчаруванням.

Завдяки термообробці деревина сосни набуває параметри, що дозволяють використовувати її для зовнішніх робіт.

Фасадні плити термос-глечика стійкі до впливу погодних умов. Відповідно до стандарту EN 350-2, який визначає стійкість деревини до грибків і шкідників, що розкладає деревину, термос відноситься до другого класу (де 1 – найбільш стійкий, а 5 – найменш стійкий).

Під впливом термічної обробки сосна набуває більш теплий карамельний колір, зберігаючи при цьому свій природний візерунок. Тераса або фасад з термо-соснових дощок під впливом світла і погоди набувають привабливий сріблясто-сірий блиск.

Однак, якщо ми хочемо зберегти їх природний теплий коричневий колір, досить регулярного догляду з маслом.

Термоясень

Термоясень – одна з найміцніших порід дерева в наших широтах. Володіє вищим класом міцності (клас 1 по EN 350-2). Піддаючись впливу різних погодних умов, він може використовуватися кілька десятків років.

Спочатку світло-коричневий з темною серцевиною, облагороджений термо-ясен набуває відтінок однакового темного кольору латте макіато, на якому виділяються контури кілець.

Термоясень має дуже щільну текстуру і гладку поверхню, що робить його приємним на дотик. На відміну від сосни, він практично не має сучків і має рівну і тверду поверхню.

Не втрачає своєї чарівності і на етапі посивіння, яке виникає як природна реакція на дію сонця і вологи.

Однак очищення і захист за допомогою захисних препаратів, що містять УФ-фільтри, дозволять зберегти первісний шоколадний відтінок деревини.

Rate this post

У ВАС Є ПРОЕКТ ДЛЯ НАС? ДЗВОНІТЬ НАМ ЗАРАЗ АБО ВІДПРАВТЕ НАМ ПОВІДОМЛЕННЯ