Дзвоніть

(050) 42 42 581
(068) 700 00 89

Адреса

Київ, Полеська, 5
Харків, Каштанова, 14

Графік роботи

пн-пт: 08.30 - 17.30

21. 02. 2022   ·   Комментарии: 0   ·

Захист дерев’яного фасаду – блакит чи олія?

Захист дерев’яного фасаду – морилка або олія

Дерево здавна популярне як будівельний матеріал, з якого будують паркани, тераси та елементи малої архітектури присадибних ділянок.

Дерев’яний фасад вважається найвищим рівнем «посвячення» серед любителів дерева. Щоб довгі роки насолоджуватися його чарівністю, необхідно пам’ятати, що довговічність та красивий зовнішній вигляд елементів із дерева залежить від регулярного догляду.

В даний час на ринку представлений величезний вибір продукції, завдяки якій ми можемо захистити деревину від впливу погодних умов чи біологічної корозії (грибок, пліснява, комахи).

Ми можемо використовувати захисні та декоративні засоби, такі як лак, морилка, олія, або емаль по дереву. Як вибрати?

Перший крок – відповісти на запитання, якого візуального ефекту ми хочемо досягти. Чи хочемо ми підкреслити природний візерунок та текстуру або, можливо, придушити цей ефект і надати дереву бажаного кольору?

Також варто дізнатися докладно про властивості і призначення окремих продуктів і не забути обробляти кожен з елементів, які ми хочемо захистити індивідуально. Одні типи просочень ідеально підходять для невеликих складних елементів, інші для великих однорідних поверхонь.

Немає сумнівів у тому, що серед усього перерахованого вище фасад – один з найвідповідальніших елементів, за яким слід доглядати. Зовнішній вигляд фасаду залежить насамперед від породи дерева, з якого він виготовлений. Від цього також залежатиме спосіб догляду за ним.

Європейські види (і особливо місцеві) вимагають, насамперед, ретельного просочення з урахуванням біоцидів, а потім захисту за допомогою агентів, що пігментують, таких як лаки або морилки.

Екзотичні сорти , що самі забезпечують стійкість до біологічної корозії, найчастіше вимагають лише промаслювання. Однак вибір консерванту повинен бути адаптований, перш за все, до шкідливих факторів, яким піддається фасад (ступінь сонячного світла, вологість).

Обробка фасаду блакиттю

Лазур надає колір та ніжний блиск, але забезпечують лише захист поверхні. Лазур створює плівку на поверхні дошки без гідроізоляції зсередини. Тим, хто хоче тонувати деревину, але залишити напівматову поверхню, слід вибрати морилку.

Фарбування блакитом підкреслює видимий природний візерунок на дереві. Лазурі створюють гладке та прозоре покриття, зберігаючи природний вигляд структури деревини та підкреслюючи текстуру.

Барвники (пігменти), що містяться в блакиті, створюють оригінальний декоративний ефект і забезпечують захист. Пігменти, що містяться в барвниках, забезпечують захист від УФ-променів. У випадку з безбарвними продуктами не всі з них мають ці додаткові властивості.

Захист фасаду блакитом не вимагає великих зусиль. Кошти для фарбування деревини типу лазурі вимагають, щоб шари, що наносяться на деревину, були тонкими.

Пошкоджене або брудне дерево не можна фарбувати, поверхню, що фарбується, слід попередньо ретельно очистити. Якщо покриття в хорошому стані, промийте його за допомогою миючого засобу, промийте і дайте висохнути, потім відшліфуйте дрібним наждачним папером, щоб покращити адгезію наступного шару.

Якщо поверхня має тріщини або інші пошкодження, необхідно видалити попереднє покриття механічно до голої деревини. Сині плями та знебарвлення, викликані вологістю, можна усунути або зменшити їх інтенсивність, використовуючи для цієї мети спеціальні хімічні препарати, наприклад, засоби для усунення патини. Захищені в такий спосіб фасади залишаються стійкими до шкідливих факторів кілька років.

Обробка фасаду олією

Якщо ми використовуємо для фасаду стійкі породи дерева і хочемо тільки наголосити на його природній красі, то масло однозначно стане найкращим рішенням. Змащувати фасадні дошки олією не обов’язково, але корисно. Певні породи деревини через свою природну міцність не вимагають захисту, але для збереження природного кольору їх слід змащувати олією.

Масло проникає глибоко у фасадні дошки, не утворюючи жодного покриття. Масло не відшаровується і не тріскається, при цьому добре захищає від сонця та вологи. Ідеально підходить для твердих порід, таких як сибірська модрина та екзотичні породи дерева. Наносити легко – можна просто втирати бавовняною тканиною, а у разі великих поверхонь – пензлем.

Просочення маслом найпростіша процедура, препарат повністю проникає у деревину. Тому при подальшому фарбуванні можна наносити будь-яке покриття, не шкірячи попередньо поверхню. Достатньо попередньо видалити бруд за допомогою миючого засобу та просушити.

Для збереження ефекту змащення слід повторювати кожен сезон для терас і кожні 3-4 сезони для фасадів.

Регулярність та висока якість продукції

Ніякі методи чи засоби захисту не можуть захистити деревину назавжди. З цієї причини процедури оновлення та просочення слід час від часу повторювати.

Огляд повинен проводитися щосезону і повинен охоплювати всі дерев’яні елементи. Буває, що одна стіна більше схильна до впливу сонця, дощу або вітру і частіше вимагає втручання.

Основою гарного захисту дерев’яного фасаду є використання перевірених засобів найвищої якості. Добре навчені та досвідчені продавці розкажуть вам, як позбавитися проблем, і підкажуть, як зробити дерев’яний фасад прикрасою, а не рутиною.

 

Rate this post

У ВАС Є ПРОЕКТ ДЛЯ НАС? ДЗВОНІТЬ НАМ ЗАРАЗ АБО ВІДПРАВТЕ НАМ ПОВІДОМЛЕННЯ