Дзвоніть

(050) 42 42 581
(068) 700 00 89

Адреса

Київ, Полеська, 5
Харків, Каштанова, 14

Графік роботи

пн-пт: 08.30 - 17.30

12. 10. 2023   ·   Комментарии: 0   ·

Как защитить деревянную террасу и фасад?

Як захистити дерев’яну терасу і фасад? Поради

Довговічність і гарний зовнішній вигляд дерев’яних елементів залежить від регулярного догляду та догляду . що, коли і як правильно захистити деревину зовні.

Захист та оздоблення

Деревина – це повністю натуральна сировина і водночас чудовий будівельний матеріал. Однак необроблена деревина, піддана впливу погодних умов, є знищеною вологою, грибками та шкідниками.

У зовнішніх умовах схильна до посивіння та біологічної корозії. Щоб запобігти цьому, достатньо час від часу проводити догляд за дерев’яними поверхнями – ефект гарантований!

Спосіб і обсяг догляду залежать від породи дерева. Деревина аборигенних порід, особливо хвойних, має низьку стійкість і потребує підвищеного захисту. В екзотичній деревині міститься значна кількість дубильних речовин і масел, завдяки яким вона розкладається набагато повільніше. Під впливом УФ-променів її зовнішній шар стає сірим, але це незначно позначається на її міцності

Догляд за деревом – це не тільки видалення поточного бруду з поверхні тераси. Європейські види (особливо аборигенні) обробляють просоченнями, що підвищують біологічну стійкість (просочення, які містять біоциди і фунгіциди).

Також буде корисним захист за допомогою пігментувальних агентів. Для екзотичних видів, які від природи більш стійкі до біологічної корозії, достатньо регулярного змащування. Вибір консерванту має відображати вплив чинників, що переважають у даному місці та навколишньому середовищі (підвищена вологість, сильне перебування на сонці або постійне затінення, покрівля або її відсутність).

Мастило

Змазка – найстаріший із відомих методів захисту дерев’яних поверхонь. Це перевірений метод і абсолютна основа догляду за деревом. Олія для дерева виготовлена з натуральних інгредієнтів, тому наноситься просто і без проблем. При правильному нанесенні препарат проникає в деревину і не відшаровується. Масло не утворює плівки на дереві. Тому промаслювання слід повторити після змивання поточної. Ми наносимо нове масло поверх старого, без необхідності попереднього шліфування поверхні.

Масло підкреслює природну красу і текстуру деревини, зберігаючи її колір (якщо ми не виберемо фарбувальну олію). Він захищає деревину від вологи та впливу ультрафіолетових променів, через які поверхня стає сірою. Однак він не захищає від жирних плям, які важко видаляються. Масло, призначене для догляду за деревом, наноситься пензлем або валиком (наприклад, на очищену від забруднень поверхню. Нині доступні традиційні алкідні олії та сучасні тонкоплівкові олії на водній основі. Залежно від конкретного типу та виробника, властивості оливи оливи вистачає від одного сезону до 2)3 років.

Морилка

Ще одне популярне рішення – морилка. Плями забарвлюють деревину не менше 4 років. Як і олія, вони глибоко проникають у деревину і не утворюють на її поверхні покриття. Морилка надає дереву колір і водночас залишає видимим малюнок текстури. У нас є широкий вибір кольорів і типів. У багато продуктів додаються антиплісняві та біологічні інгібітори корозії. У продажу є ґрунтовки для плям, рекомендовані для аборигенних поглинаючих порід, таких як сосна і ялиця. Для посилення ефекту фарбування можна комбінувати з іншими просоченнями.

Лак

Лаки створюють на дерев’яних поверхнях прозоре (або напівпрозоре) покриття, завдяки якому залишається видимим зернистий візерунок. Таким чином деревина отримує захист від механічних пошкоджень, вологи, УФ-випромінювання та біорозкладання. Ви можете вибрати матовий, напівматовий, сатиновий, напівглянцевий і повний глянцевий лак. Колір підбирається залежно від породи дерева. Однак найпопулярнішим є безбарвний лак, який не впливає на колір. Лак дає змогу оновлювати, захищати та прикрашати деревину на 4-7 років.

Олійна глазур

Глазур призначена для того, щоб текстура деревини залишалася видимою. Масляна глазур поєднує в собі властивості просочення і лаку. Вона надає дереву колір, зберігаючи природний вигляд структури деревини. Створює гладке та еластичне покриття, підкреслюючи зернистість.

Закріпити фасад таким способом варто. Глазур наноситься на деревину пензлем тонкими шарами. Залежно від використовуваного продукту його також можна пофарбувати валиком, розпиленням або зануренням. Ми не фарбуємо пошкоджене або брудне дерево. Поверхня, що наноситься, має бути ретельно очищена. Якщо покриття в хорошому стані, його потрібно тільки вимити, обполоснути і дати висохнути. Шліфування дрібнозернистим наждачним папером збільшує адгезію, але, на думку більшості виробників, це несуттєво. 

Глазур захищає від несприятливих погодних умов і грибка. Вона стійка до більшості забруднень. Пігменти, що містяться в фарбувальних препаратах, забезпечують захист від УФ-променів. Однак у випадку з безбарвними продуктами це слід перевірити перед покупкою – не всі забезпечують додатковий захист від сонця. Згідно з деклараціями виробників олійних морилок консервація деревини проводиться кожні 5-8 років.

Правильне нанесення

Перед початком роботи уточнюйте прогноз погоди. При занадто низькій температурі лак відшаровується, а при занадто високій – занадто швидко сохне. Необхідна позитивна температура в діапазоні 5-20 °C. Запорука успіху операції – відсутність дощу та низька вологість – мокра деревина не вбере препарат. Також варто придбати нові чисті інструменти та прочитати інструкції на упаковці. Лише правильне нанесення продукту гарантує повний ефект.

Rate this post

У ВАС Є ПРОЕКТ ДЛЯ НАС? ДЗВОНІТЬ НАМ ЗАРАЗ АБО ВІДПРАВТЕ НАМ ПОВІДОМЛЕННЯ