Дзвоніть

(050) 42 42 581
(068) 700 00 89

Адреса

Київ, Полеська, 5
Харків, Каштанова, 14

Графік роботи

пн-пт: 08.30 - 17.30

13. 11. 2023   ·   Комментарии: 0   ·

Нове обличчя сосни та ясена – термодерево

Нове обличчя сосни та ясена – термодерево

Давайте подивимося, як висока температура впливає на види деревини, які за своєю природою не підходять для використання в якості матеріалу для тераси або фасаду.

М’яка деревина, сучки, сині плями, скручені волокна, вигини, розливи смоли, середовище проживання грибів – це лише деякі з недоліків, що спадають на думку, коли думаєш про сосну та ясен.

Поширена думка, що до перерахованих вище порід ставляться як до повної протилежності екзотики і сибірської модрини, які є синонімом краси і витривалості.

Звісно, в цьому є багато правди, коли ми говоримо про вологу деревину в необробленому вигляді. Однак не всі знають, що у сосни і ялини є друге обличчя, яке не поступається деревині екзотичних порід і модрині. У деяких відношеннях вона навіть перевершує їх. Ключ до метаморфоз – це професійний процес термізації.

Термінг творить чудеса

Спочатку: що це таке? Термізація – це термічна обробка деревини, що полягає в її нагріванні в спеціальних печах.

Термізація – це термічна обробка деревини, яка полягає в її нагріванні в спеціальних печах.

Цей метод прийшов зі Скандинавії, а точніше з Фінляндії. Весь процес здійснюється природними методами, тобто дією тепла і пари. Деревина піддається впливу високих температур (від 160 до 230 °C) у парі.

Процес зазвичай триває від 48 до 96 годин, але тільки термотерапія понад 70 годин гарантує очікувану якість деревини. Варто знати, що в процесі термізації не беруть участі жодні хімічні речовини.

Термодифікація значно покращує властивості деревини, але не всіх порід деревини. Під час теплоізоляції деревина позбавляється вологи. Таким чином деревина стає стабільна за розмірами, стійка до гниття і підходить для будь-якого клімату. Всередині та зовні. Термодеревина на 100% не містить смол, тому ми раз і назавжди прощаємося з липкими плямами.

Це відмінний вибір для терас і фасадів, але її можна використовувати навіть у саунах. Ми отримуємо деревину з ефективністю тропічної екзотичної деревини. Гороша альтернатива популярній сибірській модрині.

У процесі термоформування обидва види деревини набувають елегантного темного кольору внаслідок карамелізації цукру, що міститься в деревині. Зміна кольору відбувається по всьому поперечному перерізу деревини, що, звісно, полегшує подальшу обробку та довгострокове використання. Карамелізація також робить цукор недоступним для живих організмів, таких як шкідники, грибки та бактерії. Отже, він стійкий до біологічної корозії. Дерево втрачає у вазі і стає більш функціональним. Ми знижуємо вологість до безпечних 4-6%, а ізоляційні властивості підвищуються на цілих 25%.

Термообробку можна проводити різними способами і для різних порід дерева. На жаль, не всі вони стандартизовані та відповідають запатентованому методу виробництва, тому не гарантують однакових результатів.

Термодеревина чудово патинується і з часом набуває сріблястого блиску. Якщо нас не турбує цей цілком природний відтінок – не доведеться користуватися будь-яким додатковим просоченням. Колір і структуру можна підкреслити та зберегти за допомогою олії.

У гармонії з природою

По закінченні терміну служби термодеревина, будучи суто натуральним продуктом, може бути спалена або перероблена. Це означає, серед іншого, що він не містить важких металів і шкідливих пестицидів. По термодеревині приємно ходити босоніж, вона корисна для людини і не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Rate this post

У ВАС Є ПРОЕКТ ДЛЯ НАС? ДЗВОНІТЬ НАМ ЗАРАЗ АБО ВІДПРАВТЕ НАМ ПОВІДОМЛЕННЯ