Дзвоніть

(050) 42 42 581
(068) 700 00 89

Адреса

Київ, Полеська, 5
Харків, Каштанова, 14

Графік роботи

пн-пт: 08.30 - 17.30

21. 02. 2022   ·   Комментарии: 0   ·

Поради щодо вибору фасаду з натурального дерева

Поради щодо вибору фасаду з натурального дерева

Дерев’яний фасад, крім незаперечної репрезентативної цінності, пропонує мешканцям низку прихованих переваг. Дерево, як і належить сировині природного походження, постійно дихає і регулює температуру.

Має прекрасні ізоляційні якості, в тому числі шумоізоляцію. Воно зігріває взимку та зберігає прохолоду влітку. Приємно на дотик і не містить отруйних інгредієнтів, таких як формальдегід.

Малюнок по дереву – це живий витвір мистецтва, який впадає у вічі багатством унікальних візерунків. До цього додається цікава колірна гама. Проте для того, щоб правильно вибрати деревину для фасаду, недостатньо керуватися смаком… Хоча жоден естет, вибираючи дерево, не буде розчарований.

Хоча з першого погляду цього не видно, деревина швидко реагує на зміни температури та вологості повітря. Вона постійно змінює розмір: набухає чи стискається. Тому основним критерієм при покупці деревини має бути стабільність розмірів.

Її відсутність може спричинити напругу, яка в екстремальних ситуаціях може призвести до деформації фасаду або навіть відставання від стіни. Основою стабільності є однакові за розмірами плити та професійна система збирання фасаду.

Ще одне важливе питання – стійкість до несприятливого впливу вологи, тобто насамперед гнилі та грибку. Породи деревини для фасадних робіт відрізняються підвищеною стійкістю до мікро- та біокорозії: атак шкідників, грибків та зміни погодних умов.

Їм не страшні зливи, мороз, тінь та спека. Крім того, вони помітно стійкіші до процесів старіння, завдяки чому вони роками зберігають свій чудовий зовнішній вигляд і стан.

Нижче ми вибрали ТОП-5 видів дерева, яким варто довіряти. Деякі їх довговічні за своєю природою, інші стають стійкими внаслідок термічної модифікації.

Їхній спільний знаменник – вражаюча довговічність, зразкова стабільність розмірів та гарний зовнішній вигляд.

Меранті

Екзотичний вид, що росте в Індонезії, Малайзії або Філіппінах. З деревиною легко працювати, і в той же час вона стійка до вологи, стирання, вигину та розтріскування.

Перевага меранті – висока щільність та міцність та обмежене набухання/усадка. Відмінний вибір не тільки для фасаду, але і для дверей та вікон – завдяки яким столярку легко підігнати.

Вимагає просочення з усіх чотирьох сторін, але завдяки своїй однорідній структурі добре вбирає лакофарбові покриття. Через колір його іноді плутають з Махоні.

Окуме

Це дерево приїхало в Україну із далекої Західної Африки. В основному воно росте в Габоні, Камеруні та Конго. Через схожі властивості – деякі називають його африканським меранті.

Воно відрізняється більш цікавою зернистістю та дивовижним лососево-рожевим кольором. Це дерево відносно легке і водночас стабільне за розмірами. Цей екзотичний вигляд також люблять моряки та суднобудівники. Його легко обробляти, сушити та монтувати.

Терасні дошки з Окуме потрібно просочувати з усіх боків, але це не проблема. Фасад Окуме чудово теплоізолює і виглядає престижно.

термососна

Терасна дошка із сосни, яка не вимагає просочення? Здається неймовірним, але це так. Цікаво, що термососна також повністю вільна від протікання смоли. І все це завдяки професійній термообробці, яка творить дива із сосною.

Завдяки термообробці європейські породи дерева не поступаються за міцністю легендарної екзотичної деревини. Завдяки карамелізації цукру всередині термососна набуває солодко-карамельного відтінку. Поєднайте все це з водонепроникністю, стабільністю розмірів і підвищеною ізоляційною здатністю, і ви отримаєте вид деревини, про яку мріють, якій нічого соромитися перед далекими родичами з Азії, Африки та Південної Америки.

Термоясень

У двох словах: щось чудове! Термоясен має вишуканий коньячний колір. Іноді має горіховий та кавовий відтінок.

Термований ясен має чудову стабільність розмірів і не вимагає технічного обслуговування. Процес нагрівання у спеціальних печах зробив його стійким до несприятливих погодних умов та біологічної деградації.

Вірний вибір для стильного фасаду, який з часом збереже чудовий зовнішній вигляд та технічні параметри.

Модрина сибірська

Це вид, який не є ні екзотичним, ні термоформованим – але все одно чудовий! Гарне та ароматне дерево, яке можна рекомендувати для всіх цілей.

Модрина родом із сибірської тайги, тому погодні умови в Україні для нього як свято. Завдяки високому вмісту смол вона з народження стійка до розвитку грибка та цвілі.

Низьке водопоглинання дає можливість повністю відмовитися від його просочення. Щоб зберегти колір, ми рекомендуємо змащувати терасні дошки олією.

Сибірська модрина – перевірений метод створення довговічного фасаду, який ви закохаєтеся з першого погляду.

Незалежно від обраної породи деревина під впливом прямих УФ-променів поступово змінює свій колір, а точніше стає сірим. Нічого поганого у цьому немає.

Перш за все це природний процес, який захищає деревину, а також збільшує її довговічність. Срібляста патина надає благородного шарму і створює неповторну атмосферу. Не дивно, що сибірську модрину люблять дизайнери та архітектори у всьому світі.

Rate this post

У ВАС Є ПРОЕКТ ДЛЯ НАС? ДЗВОНІТЬ НАМ ЗАРАЗ АБО ВІДПРАВТЕ НАМ ПОВІДОМЛЕННЯ